# 3 BLOGMAS 2016 - CHRISTMAS DIY - PART 2.


Hej!

Przedstawiam wam drugą część "Christmas DIY". W tym roku postanowiłam dodać odrobinę sweterkowych dodatków do wystroju mieszkania, zatem zabrałam się za robotę!
Post ten jest skierowany przede wszystkim dla tych, który robią na drutach, lub uczą się - opisy.

Pamiętajcie, że poniższe poszewki możecie zrobić wykorzystując swetry/ kominy, których już nie nosicie, lub te zakupione w second handach za grosze ;)


Dla tych dziergających wzorki, nie mam rad, wszystko poszło łatwo, gładko i przyjemnie. Zawsze robię "na oko" i tym razem również. Wszystko wyszło idealnie, jak na wymiar :)

Dla tych zaczynających przygodę z drutami napiszę tylko, że polecam zacząć od wzoru 
z ostatniego zdjęcia - są to tylko 2 oczka prawe + 2 oczka lewe i tak na zmianę. Kremowa poduszka o wzorze w warkocze ma wymiar 30 x 30 cm. Włóczka na druty grubości 5mm. Zużyłam ok 60 g. Druty rozmiaru 6. Oczek nałożyłam 80, ale mogło by być np. 86, wtedy nie wydawałaby się taka pękata. Zamknęłam poszewkę przekładając jasnokremową wstążkę i wiążąc na końcu kokardkę.


Zielona poduszka o wzorze w warkocze oraz "ryż"ma wymiar 30 x 30 cm. Włóczka na druty grubości 2,5-3 mm - zwinięta podwójnie. Zużyłam ok 120 g. Druty rozmiaru 4,5 mm. 
nałożyłam 90. Wydawała mi się strasznie ciemna, więc dodałam złotą wstążkę.


 Włóczka na druty grubości 6-7 mm (mam tutaj połączone 2 po 3-3,5 mm każda). Zużyłam ok 50 g każda. Druty rozmiaru 6. Oczek nałożyłam 60 - idealnie.
 Poduszka o wymiarach 50 x 50 cm.


Mam nadzieję, że taki post też się wam przydał, zainspirował was do działania, lub też zachęcił do chwycenia za druty! :)
POZDRAWIAM CIEPLUTKO!!! :)Comments

  1. Piękne poduchy szczególnie 1 mi się podoba , zazdroszczę umiejętności.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Moją ulubioną również jest pierwsza! :) Dziękuję, polecam spróbować! ;)

      Delete

Post a Comment

Dziękuję za poświęcony czas! :)